KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13037063
nr 1303 7063
Peter Czerniak
(f. 1947), Sverige
Signerad, "Från Mariaberget", Stockholmsmotiv. Akvarell, 48x62 cm
Peter Czerniak, polsk-svensk bildkonstnär född i Poznan, Polen men sedan många år bosatt i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 januari 2020
kl 18:04:21
22/1 15:10:29
Peter Czerniak
Läs mer om Peter Czerniak